エピソード

  • Psichologai apie vyrų ir moterų draugystę: potencialo romantinei traukai visada yra
    2024/12/23
    Kas yra geras draugas, pasakytų ir visai mažas vaikas. Vis dėlto draugavimas nėra savaime suprantamas reiškinys. Ar tiesa, kad evoliuciškai žmogus užprogramuotas labiau puoselėti giminystės ryšius, o ne draugystę su žmonėmis už šeimos ribų? Ar moterys ir vyrai gali būti geri draugai be romantinių ar seksualinių poteksčių? Daug klausimų Vilniaus universiteto Psichologijos instituto profesoriui Antanui Kairiui ir psichologei, psichoterapeutei Aušrai Mockuvienei.

    Ved. Giedrė Čiužaitė
    続きを読む 一部表示
    52 分
  • Psichologė: kad dėkingumas padeda žmogus jaustis geriau - ne pramanas, tai įrodyta mokslo
    2024/12/16
    Vis dažniau galima išgirsti, kad žmonės mokosi dėkingumo arba apie save sako: praktikuoju dėkingumą. Ką tai reiškia? Kas, vertinant iš šios perspektyvos, yra nedėkingas žmogus? Pokalbis su psichologe Danute Savickiene ir „Dėkingumo dienoraščio“ autore, jogos mokytoja Egle Luotyte.

    Ved. Giedrė Čiužaitė
    続きを読む 一部表示
    52 分
  • Psichikos sveikatos ambasadorės atveria asmenines istorijas: reikėjo drąsos, tačiau verta
    2024/12/09
    Ką reikia numatyti, jei apie savo jautrias patirtis atsiveri kitiems? Kodėl daugeliu atveju verta tai daryti - dėl savęs ir kitų? Pokalbis su projekto „Žvelk giliau“ dalyvėmis – psichikos sveikatos ambasadorėmis: slaugytoja Lina Mozūraityte, kuri žino, kas yra depresija ir ilgus metus serga reumatoidiniu artritu, dailės terapeute Giedre Markauskiene, kurios sūnus turi iš pirmo žvilgsnio nepastebimų negalių ir įvairiose situacijose dėl jų tenka teisintis. Taip pat – ilgą konsultavimo patirtį turinčia psichologe Irma Žemaitiene, kuriai svarbu, kad mūsų visuomenė rečiau klijuotų etiketes tiems, kurie laikomi kitokiais.

    Ved. Giedrė Čiužaitė
    続きを読む 一部表示
    53 分
  • Terapinį ūkį antrais namais vadinantys paaugliai: kai kurių nesąmonių nebedarome
    2024/12/02
    Prieš daugiau nei dvejus metus psichologas Kristijonas Žičkus su bendraminčiais įkūrė Terapinį ūkį. Švenčionių rajone, buvusioje Seno Strūnaičio kaimo mokykloje, dažniausiai renkasi vaikai ir paaugliai. Kai kurie savo gyvenimuose patiria nelengvų iššūkių ir su čia dirbančių psichologų bei socialinių darbuotojų pagalba mokosi į juos reaguoti. Kaip veikia terapinis ūkis ir kodėl apsilankiusieji čia linki, kad tokios organizacijos veiktų visuose Lietuvos regionuose?

    Ved. Giedrė Čiužaitė
    続きを読む 一部表示
    53 分
  • Ko imtis, jei nebejaučiu gyvenimo prasmės? Su psichoterapeutu Robertu Petroniu
    2024/11/25
    Kas yra mano gyvenimo prasmė? Vienais gyvenimo etapais tai gali atrodyti lengvas filosofinis klausimas. Kitais jis duria, slegia ar kitaip kelia įtampą. Kaip mes suteikiame prasmę viskam, su kuo gyvenime susiduriame? Ko imtis, kai prasmės jausmas dingsta ar apima sunkumas praradus tai, kas mums turi didelę vertę? Su psichologu, psichoterapeutu Robertu Petroniu.

    Ved. Giedrė Čiužaitė
    続きを読む 一部表示
    52 分
  • Programą tėvams į Lietuvą atvežusi psichologė: svarbu suprasti, kas vyksta vaiko galvoje
    2024/11/18
    Auginant vaikus pasitaiko etapų, kai labai sunku suprasti, kodėl nepaisant gerų norų prasiveržia šiurkštus elgesys, žodžiai, dėl kurių paskui apmaudu.
    Psichologai kviečia į Lietuvoje gana naują tėvystės programą „Švyturys“, kur kalbama, kaip būti su vaikais sudėtingaisiais momentais.

    Dauguma baigusių šią programų tėvų tyrime sako, kad ji duoda naudos. Tarkime, jie ėmė rečiau gėdinti vaikus, sumažėjo vaikų elgesio ir emocinių sunkumų. Kaip pasiekiama tokių pokyčių? Pokalbis su Lietuvoje veikiančios terapinės programos „Švyturys“ atstove, psichologe, Vilniaus universiteto docente Lina Gervinskaite-Paulaitiene ir šioje programoje dalyvavusiu tėčiu Liudu Basiuliu.

    Ved. Giedrė Čiužaitė
    続きを読む 一部表示
    51 分
  • Psichiatrė, septynių vaikų mama Aurima Dilienė: išmokau pykti taip, kad sau patikčiau
    2024/10/28
    Su psichoterapeute, psichiatre, knygų autore ir septynių vaikų mama Aurima Diliene – apie vaikų, paauglių ir suaugusiųjų pyktį. „Pati esu pikta ir daug gyvenime nuveikiu iš šios emocijos“, – su šypsena sako Aurima.

    Ved. Giedrė Čiužaitė
    続きを読む 一部表示
    52 分